توضیحات پروژه

برکه‌­های تبخیر

برکه‌های تبخیر آبگیرهای‌ مصنوعی با مساحت بسیار بزرگ هستند، که طراحی شده­اند تا تبخیر آب به وسیلۀ نور خورشید به خوبی انجام گیرد.

برکه‌های تبخیر کاربردهای گوناگون دارند. برکه‌های تبخیر نمک، از آب دریا نمک تولید می‌کنند. از آن‌ها همچنین برای دور ریز آب نمک از واحد نمک­زدایی استفاده می‌شود. در معدن‌ها از برکه‌ها برای جدا کردن سنگ معدن از آب استفاده می‌شود. برکۀ تبخیر در سایت‌های آلوده برای جدا کردن آب از پسماندهای خطرناک (که تا حد زیادی وزن و حجم آن را کاهش می­دهد و اجازه می­دهد تا زباله به راحتی جابجا، تصفیه و ذخیره شود) ، به کار می‌رود. یک نکتۀ مهم این است که، تبخیر همان چگالش نیست. هر چند، تبخیر در یک محیط سربسته می‌تواند منجر به وضعیت چگالش شود همانگونه که رطوبت تبخیرشده در هوا “چگالیده” می‌شود و به فاز مایع باز می­گردد.

برکه‌های تبخیر نیز می‌توانند برای تبخیر بارندگی بر روی یک سایت آلوده مورد استفاده قرار گیرند. آلاینده‌هایی که آب با خود آورده روی زمین باقی می­ماند و آب تبخیر می­شود. این از گسترش بیشتر آلودگی در حوضۀ آبریز جلوگیری می‌کند.

برکه‌های تبخیر برای جلوگیری از آلودگی آب به وسیله آفت کش­ها، کودها و نمکهای موجود در پساب کشاورزی که به رودخانه‌ها می­ریزند، استفاده می‌شوند. در کالیفرنیا، سلنیوم موجود درپساب کشاورزی مشکل­زا بوده‌ است، زیرا موجب عیوب تولد در مرغابی‌ها می‌شود.

هدف شرکت مهزاد صنعت بهروز افزایش اطلاعات عمومی مردم شریف ایران است.